אסם

מוצרי אסם מהווים חלק בלתי נפרד מהמטבח הישראלי עם הטעם האהוב של פתיתים, קטשופ, פסטה, קוסקוס, שקדי מרק ומרקי התיבול שמלווה אותנו משחר ילדותינו ושאותו אנו מעבירים באהבה לילדינו. 

כחברת מזון מובילה, אנו מחויבים לשיפור תזונתי מתמיד של מוצרינו, ולאימוץ סטנדרטים בינלאומיים מחמירים למרכיבים איכותיים ולתהליכי ייצור מוקפדים. מגוון המוצרים הרחב מאפשר לכל צרכן לבחור את מוצרי המזון שמתאימים לצרכיו התזונתיים ולתפיסת עולמו, מבלי להתפשר על הטעם הנהדר של אסם.

מה חדש

היסטוריה

1942

הקמת חברת אסם והשקת הפסטה הראשונה של אסם, שבראשית הדרך נקראה אטריות. האטריות יוצרו באופן ידני וחולקו על גבי חמורים לתושבי תל אביב והסביבה.

1951

השקת פתיתים של אסם כתחליף לאורז, לבקשת ראש הממשלה דוד בן-גוריון. עד היום הם מכונים "אורז בן גוריון".

1952

השקת שקדי המרק של אסם כתוספת ישראלית מקורית. בהתחלה הם נקראו שקדי ביצים בגלל צורת הביצה שלהם, אך הצרכנים הישראלים לא התלהבו. חזרנו למעבדה, הוספנו תבלינים, ומאחר שיועדו למרקים בלבד שונה גם שמם...לשקדי מרק!

1958

הושק מרק עוף אסם שיוצר במפעל המרקים של אסם בבני ברק. עם השנים הפך ענף המרקים להיות מהמובילים באסם, עם מגוון רחב של מוצרים וקהל צרכנים נאמן. 

1976

הושק קטשופ אסם בבקבוק שעומד על הראש וכבש את המדינה. מאז, הפך לרוטב הלאומי - במנגל ביום העצמאות, בל"ג בעומר עם תפוחי אדמה וכמובן בארוחות צהריים משפחתיות. קטשופ אסם- הקטשופ עם הטעם האהוב שעליו גדלנו!

2018

הושקה הסדרה האסייתית של אסם עם מגוון רטבים ונודלס להקפצה, לארוחה אסייתית טעימה כמו במסעדה!