קצת עלינו

אסם-נסטלה היא קבוצת מזון ישראלית המייצרת ומשווקת מגוון רחב של מוצרים בסטנדרטים הגבוהים ביותר. במבה, ביסלי, פתיתים, שקדי מרק, קטשופ, טבעול ומטרנה הם רק חלק קטן מהמותגים המוכרים והאהובים של הקבוצה, אותם אפשר למצוא בכל בית בישראל. בשנות ה-90 החלה שותפות אסטרטגית בין אסם לנסטלה, ענקית המזון העולמית, שהתחזקה עד למיזוג שתי החברות בשנת 2016. כיום אסם הינה חלק בלתי נפרד מנסטלה, דבר המציב אותה לא רק בחזית תעשיית המזון הישראלית, אלא גם בשורה הראשונה של יצרניות המזון העולמיות.

בין דפי ההיסטוריה של הקבוצה משולב סיפורה של המדינה כולה. אסם הוקמה בשנת 1942 כגוף לשיווק משותף של מפעלים לייצור אטריות בישראל, כשמאחוריה עמדו שבעה תעשייני מזון: אויגן פרופר, ד"ר פרנץ קליין, יעקב לורש, עזריאל ויל, שמשון וילמסדורף, משה קצמן ואליהו חרפק. "שבעת המופלאים", יחד עם אלפי העובדים לאורך השנים, הם שהצעידו אותה קדימה והפכו את השם "אסם" לשם נרדף לאיכות, טעם, בריאות והנאה.

הפעילות הגלובלית של הקבוצה החלה בשנת 1959, מתוך רצון לאפשר לקהילות יהודיות ברחבי העולם לאכול מזון כשר. עם השנים הפעילות הלכה והתרחבה, וכיום תחומי הפעילות העיקריים מנוהלים באמצעות חברת Osem USA, הפועלת בארה"ב ומשווקת מוצרי מזון כשרים ומוצרים ללא גלוטן תחת המותג Gratify, על בסיס הניסיון הרב שצברה הקבוצה לאורך השנים בהן ייצרה מאפים ללא גלוטן. כיום, Osem USA משווקת בהצלחה רבה את המותג במבה למאות נקודות מכירה בארה״ב.

220
מותגים ומאות מוצרים
4,200
עובדים בארץ ובעולם
8
מפעלים בישראל
1,500,000
מוצרים נמכרים ביום

הייעוד שלנו

אנחנו פועלים מכוח העוצמה הטמונה במזון למען שיפור איכות החיים ויצירת עתיד טוב יותר עבור יחידים ומשפחות, עבור קהילות ועבור הסביבה. בהקשר הסביבתי, הקבוצה פועלת לשכלול ושיפור הביצועים הסביבתיים שלה, לחיסכון באנרגיה ולצמצום כמות הפסולת המיוצרת. במסגרת הקהילה, ישנה הקפדה על פריסה ארצית של אתרי הקבוצה תוך התמקדות בפיתוח הפריפריה, העסקה של עובדים מכל גווני החברה הישראלית, לקיחת חלק פעיל במיזמים חברתיים וכמובן - תרומת מזון בהיקפים נרחבים. באסם-נסטלה גם לא שוכחים שהם קודם כל חברת מזון שמוצריה נמצאים בכל בית בישראל, ועובדים על שיפור מתמיד של הערכים התזונתיים של המוצרים, יחד עם קידום הרגלי אכילה נכונים ואורח חיים בריא בקרב כלל האוכלוסייה.

לצפייה בדוח ערך משותף

המדיניות לבטיחות, איכות וקיימות סביבתית

אסם-נסטלה רואה בבטיחות, באיכות מוצריה, בקיימות הסביבתית ובשביעות רצון עובדותיה, עובדיה ולקוחותיה כדרך חיים. לכן, היא פועלת על בסיס מדיניות של מצוינות תפעולית לאורך כל שרשרת הערך: 

  • אחריות אישית: כל אחד ואחת מעובדי אסם-נסטלה הינם כשירים לביצוע עבודתם ואחראיים באופן אישי לאיכות התהליכים והמוצרים וליישום הדרישות בתחומי הבטיחות, הבריאות, האיכות, הציות וההגנה על הסביבה. עקרונות המפתח שלנו הם מעורבות עובדים, מתן דוגמה אישית, הצבת יעדים, הדרכה, חניכה, מדידת הישגים והוקרת הצלחות. 
  • מחויבות לעתיד בר קיימא: אסם-נסטלה מחויבת לעתיד בר קיימא, בוחנת את הציפיות והצרכים של הלקוחות והצרכנים שלה, מפתחת מוצרים עם יתרונות תזונתיים וסנסוריים ומקפידה על אחידות המוצרים ועל שקיפות המידע ללקוחות ולצרכנים. ספקי החברה ולקוחותיה שותפים להצלחתנו ואנו פועלים לביסוס הקשרים עימם ושיפור ביצועיהם. 
  • בטיחות: אנחנו באסם-נסטלה מזהים הזדמנויות למניעת נפגעים, פגמים, פחתים וזיהומים סביבתיים, ומקפידים על סביבת עבודה בטוחה. אנו פועלים להשגת בטיחות ואיכות ללא פשרות, לזיהוי וצמצום הפסדים וסיכונים, להקטנת ההשפעה על הסביבה ולצמצום פליטות גזי חממה. 
  • ציות: אנו מיישמים באופן מלא את דרישות החוק, התקנים ונהלי החברה בתחומי בטיחות ובריאות עובדים, איכות ובטיחות המזון וההגנה על הסביבה. החברה פועלת להטמעת תרבות תומכת ליישום הדרישות ומקפידה על תקשור לכל בעלי העניין בארגון ומחוצה לו.  

למסמך המדיניות המונגש

שיתוף ברשתות חברתיות