אפס הטמנה ב-2020

מפחיתים את הפסולת הנוצרת מפעילותנו תוך השגת היעד של אפס פסולת להטמנה.

אסם

אנחנו פועלים להפחית את כמות הפסולת הנוצרת מפעילות האתרים שלנו, כאשר אחד היעדים שהצבנו לעצמנו הוא אפס הטמנה עד 2020, כלומר - העברה של כל הפסולת ותוצרי הלוואי מאתרינו לשימוש חוזר, מחזור או השבה (הפקת אנרגיה מפסולת).

יעד זה כבר הושג במהלך שנת 2020(!) דבר שהתאפשר הודות לצמצום הפסולת במקור, הפרדה במקור של תוצרי לוואי שונים ומציאת פתרונות קצה מתאימים לכל סוג של פסולת בהתאם לעקרון ״ארבעת ה-R-ים״:

  • מניעה וצמצום במקור (Reduce) - כחלק מהפעילות, אנחנו פועלים למנוע בזבוז מזון ופחתים ולצמצם את השימוש בפלסטיק, כגון כלי פלסטיק חד פעמיים באתרי הקבוצה.

  • שימוש חוזר (Reuse) -הפניית תוצרי לוואי לשימוש נוסף בתעשייה, כגון מיכלים ריקים, חביות ומשטחים. 

  • מחזור (Recycle) - אנחנו עושים מאמצים רבים כדי להגדיל את היקף מחזור הפסולת מפעילותנו. מאמצים אלה כוללים הפרדה ופינוי למפעלי מחזור של חומרים אורגניים, קרטון, נייר, יריעות פלסטיק, מכלי פלסטיק, מתכת ופסולת אלקטרונית. 

  • השבת אנרגיה (Energy Recover) - לטובתהשבת האנרגיה, אנחנו משתפים פעולה עם מפעלי RDF, אשר מייצרים חומר בעירה שמקורו בפסולת, כחלופה לפחם עבור מפעלי נשר מלט. בנוסף, פועלים בשיתוף מתקנים ליצור אנרגיה מתחדשת - הפקת חשמל מביו גז, הנוצר מתהליך תסיסה של חומרים אורגניים.

שיתוף ברשתות חברתיות

עוד תוכן שיכול לעניין אותך

סביבה

Regeneration: המחויבות שלנו לעתיד הסביבה

כחלק ממאמצינו לקדם עתיד טוב יותר עבור יחידים ומשפחות ועבור הסביבה שלנו, אנו פועלים לבסס מערכות לייצור מזון שמשקמות ומחדשות את הסביבה שבהן הן פועלות.

סביבה

הדרך שלנו לאפס פליטות - Net Zero

ההתמודדות עם שינויי האקלים לא יכולה לחכות, גם אנחנו לא!

סביבה

מחויבות העובדים לסביבה

מגבירים מודעות ומעורבות בקרב כלל העובדים לנושא איכות הסביבה.